top of page

Acerca de

Bizim Aktif Üyelerimizden Olmak İster misiniz?

Neden Üye Olmalısınız?

Özel gereksinimli çocuk sahibi olmak, otizmli çocuk sahibi olmak bir çok alanda biz ebeveynlerin mücadele etmesini gerektirir.

İlk tanı sonrası ilk şoku atlatmayı başarabilirsek, kabullenmeyi başarabilirsek, bundan sonra ne olacak, ne yapmam lazım, nerelere başvurmam lazım, otizmle nasıl yaşayacağım, çocuğum gelecekte nasıl olacak, ve benzeri bir çok soru kafamızda yer alır. Bize bu yolculukta rehber olacak DENEYİMLİ EBEVEYNLERE ihtiyacımız var.

Sosyal hayatın bir çok alanında, otizmin ne olduğunu bilmeyen, otizmli çocuklara nasıl davranılması gerektiğini bilmeyen insanlar tarafından, dışlayan, acıyan, empatiden uzak bakışlarla karşılaşıyoruz. Toplumdaki farkındalığı arttıracak etkinliklere ihtiyaç var.

Eğitim süreci başlı başına bir sorun. Okul okul dolaşıp çocuğunu kabul ettirmek için mücadeleler, kabul edildikten sonra öğrenciler, öğretmenler veya aileler tarafından istenmeme, okuldan dışlanma durumlarıyla mücadeleler. Her bir bireyin en temel hakkı olan EĞİTİM'den yoksun bırakılmak zorunda kalmamız.

Ve daha bir çok engel...

Otizmle mücadele ömür boyu süren bir mücadele. Bu yolda bize destek olacak, haklarımızı savunacak, bireysel mücadelelerle değil de, bir STK'nın, bir derneğin çatısı altında birleşip daha yüksek sesle sesimizi duyuracak kurumlara ihtiyaç vardır.

İşte sizde bu yüzden aramızda olmalısınız. Bizi bizden başka anlayan yok. Gelin birlik olalım, bu yolda hep birlikte çocuklarımızın geleceği için mücadele edelim...

Kimler Üye Olabilir?

Otizmli çocuklara ve ailelerine destek olmak isteyen, toplumsal farkındalığın arttırılması konusunda destek olmak isteyen herkesi aramıza bekleriz.

Dernek Üyelik

Bu mücadelede bizimle beraber misiniz?

Derneğimize üyelik için lütfen aşağıdaki formu doldurun. Sizinle iletişime geçelim.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Otizmle İlişkiniz Nedir?
Bize hangi konularda destek olabilirsiniz?
İlginiz için teşekkürler. Size ilk fırsatta dönüş yapacağız.
bottom of page